Ogólnopolskie plenery malarskie organizowane są corocznie, począwszy od 2001 r. w pensjonacie „Uroczysko Zaborek”. Odbywają się w miesiącach wakacyjnych ( lipiec lub sierpień). Na plenery zapraszani są znani polscy artyści malarze i graficy, (zazwyczaj ok. 20 osób), którzy podczas pobytu tworzą własne twórcze kreacje, pozostawiając jedną z powstałych prac na poczet tworzonej przez właścicieli pensjonatu kolekcji polskiej sztuki współczesnej. Plenerowi towarzyszą spotkania autorskie, warsztaty plastyczne, pokazy prac. Wystawy poplenerowe, do których wydawane są katalogi, gromadzą każdorazowo liczną publiczność, zarówno mieszkańców Janowa Podlaskiego i Białej Podlaskiej, ale także gości pensjonatu i innych turystów, przebywających na terenie Podlasia, lub nawet specjalnie przyjeżdżających na tego rodzaju wydarzenie.
Plener 2015
Uczestnicy:
Stanisław Baj, Kiejstut Bereźnicki, Małgorzata Bolwijn Wiese, Marian Danielewicz, Andrzej Fogtt, Leszek Jampolski, Mariola Jaśko, Hanna Karasińska- Eberhard, Mariusz Krawczyk, Tomasz Lubaszka, Agnieszka Łapka, Waldemar Marszałek, Ryszard Patzer, Kris Różański, Alicja Słaboń-Urbaniak, Małgorzata Stankiewicz, Agata Stomma, Rosław Szaybo, Katarzyna Szydłowska, Maciej Urbaniak, Sławomir Witkowski, Sylwia Woźniczka, Iwona Wyszatycka
Komisarz pleneru: Małgorzata Nikolska
Plener 2014
Uczestnicy:
Bogusław Jagiełło, Leszek Misiak, Marian Danielewicz, Iwona Wyszatycka, Stanisław Baj, Gocha Stankiewicz, Kris Różański, Lech Jampolski, Krzysztof Pasztuła, Agnieszka Gewartowska, Andrzej Fogtt, Ewa Pełka, Wojtek Wierzbicki, Roch Urbaniak, Darek Pala, Aleksandra Prusinowska, Anna Wypych, Paweł Klimkowski, Alicja Słaboń-Urbaniak, Maciej Urbaniak, Agata Stomma, Waldemar Marszałek
Komisarz pleneru: Małgorzata Nikolska
Plener 2013
Uczestnicy:
Stanisław Baj, Stanisław Białogłowicz, Iwo Birkenmajer, Marian Danielewicz, Olga Bujnowska – Dziaczkowska, Andrzej Fogtt, Ewa Iszoro, Leszek Jampolski, Marta Lipowska, Róża Litwa, Jacek Łydżba, Jacek Pałucha, Kris Różański, Gocha Stankiewicz, Alicja Słaboń – Urbaniak, Maciej Urbaniak, Mira Skoczek -Wojnicka, Iwona Wyszatycka, Katarzyna Zawierucha
Komisarz pleneru: Małgorzata Nikolska
Plener 2012
Uczestnicy:
Michał Baca, Stanisław Baj, Marian Danielewicz, Andrzej Fogtt, Michał Herman, Krystyna Dyrda Kortyka, Stanisław Kortyka, Tomasz Klimczyk, Robert Mazur, Halina Nowicka, Krzysztof Pasztuła, Edyta Purzycka, Krzysztof Różański, Małgorzata Stankiewicz, Agata Stomma Skibińska, Alicja Słaboń Urbaniak, Maciej Urbaniak, Iwona Wyszatycka
Komisarz pleneru: Małgorzata Nikolska
Letni Plener 2011
Uczestnicy:
Baca Michał, Baj Stanisław, Banaszewski Roman, Danielewicz Marian, Falkiewicz Maciej, Fogtt Andrzej, Iszoro Eva, Jarzemska-Misztalska Bogna, Kołpanowicz Marcin, Kurek Małgorzata, Kurek Leszek, Maciejewski Andrzej, Marszałek Waldemar J., Stomma Agata, Szubińska Barbara, Szydłowska-Fogtt Katarzyna, Szutter Edward, Wróbel Marek, Wyszatycka Iwona, Zdrodowski Mirosław, Zwolińska Katarzyna, Żak Małgorzata
Komisarz pleneru: Małgorzata Nikolska
Zimowy Plener 2011
I Plener Małego Formatu 2011
Uczestnicy:
Badowska Wilga, Frankiewicz Barbara, Jędruszczak Piotr, Lalek Małgorzata, Lawenda Barbara, Pasztuła Krzysztof, Rogala Ryszard, Romanowski Czesław, Saniewska Katarzyna, Sitko Agnieszka, Smerek-Bielecka Mirosława, Smółka Michał, Stankiewicz Małgorzata
Komisarz pleneru: Krzysztof Pasztuła
Plener 2010
Uczestnicy:
Michał Baca, Olga Baca, Stanisław Baj, Kiejstut Bereźnicki, Stanisław Chomiczewski, Marian Danielewicz, Krystyna Dyrda – Kortyka, Andrzej Fogtt, Roman Kalarus, Iwona Korgul- Wyszatycka, Stanisław Kortyka, Janusz Lewandowski, Waldemar Marszałek, Jan Bonawentura Ostrowski, Ryszard Patzer, Kajetan Pasztuła, Krzysztof Pasztuła, Joanna Piech – Kalarus, Daniel Pielucha, Czesław Romanowski, Tadeusz Siara, Alicja Słaboń – Urbaniak, Agata Stomma – Skibińska, Katarzyna Szydłowska, Wiktoria Tołłoczko –Tur, Joanna Trzcińska, Maciej Urbaniak, Martta Węg, Jan Wołek, Małgorzata Żak,
Komisarz pleneru: Małgorzata Nikolska
Plener 2009
Uczestnicy:
Baj Stanisław, Bielecka-Smerek Mirosława, Bielecki Jerzy Wojciech, Birkenmajer Iwo, Bocek Zachowicz Anna, Danielewicz Marian, Fogtt Andrzej, Kamirska-Niezgoda Joanna, Klimczyk Tomasz, Kortyka Stanisław, Kortyka-Dyrda Krystyna, Lonty Sabina, Marszałek Waldemar, Mazur Robert, Nowicka Halina, Pasztuła Kajetan , Pasztuła Krzysztof, Pełka Ewa, Popiel Witold, Purzycka Edyta, Schumacher Anna, Skoczek-Wojnicka Mira, Szydłowska Katarzyna, Wierzbicki Wojciech, Wołek Jan, Wróbel Marek, Zych-Charaziak Dorota
Komisarz pleneru: Małgorzata Nikolska
Plener 2008
Uczestnicy:
Waldemar Marszałek, Jacek Pałucha, Stanisław Baj, Iwona Korgul-Wyszatycka, Michał Baca, Olga Baca, Wojciech Górecki, Daniel Pielucha, Jan Bonawentura Ostrowski, Andrzej Skarżyński, Klara Ewa Kołakowska, Martta Węg, Hanna Karasińska-Eberhardt, Katarzyna Szydłowska, Jan Wołek, Krzysztof Pasztuła, Marek Wróbel, Wiorika Zagórowska, Iwona Cur, Andrzej Fogtt
Komisarz pleneru: Małgorzata Nikolska
Plener 2007
Uczestnicy:
Stanisław Baj, Kiejstut Bereźnicki, Stanisław Chomiczewski, Andrzej Borowski, Andrzej Kacperek, Marian Danielewicz, Paweł Kotowicz, Magda Kazimierska, Małgorzata Maćkowiak, Janusz Lewandowski, Emilia Mróz-Holnicka, Waldemar J. Marszałek, Krzysztof Pasztuła, Marlena Nizio, Artur Przebindowski, Ryszard Patzer, Agata Stomma, Czesław Romanowski, Mira Skoczek-Wojnicka, Katarzyna Szydłowska, Joanna Trzcińska, Iwona Korgul-Wyszatycka
Komisarz pleneru: Małgorzata Nikolska
Plener 2006
Uczestnicy:
Michał Baca, Kiejstut Bereźnicki, Andrzej Borowski, Andrzej Czarnota, Marian Danielewicz, Krystyna Dyrda – Kortyka, Ewa Jędryk – Czarnota, Stanisław Kortyka, Janusz Lewandowski, Grażyna Lubaszka, Tomasz Lubaszka, Krzysztof Pasztuła, Ryszard Patzer, Ewa Pełka, Alina Sibera, Joanna Sierko- Filipowska, Małgorzata Stankiewicz, Joanna Trzcińska, Martta Węg, Joanna Wisławska – Różnowicz, Wojciech Wierzbicki
Komisarz pleneru: Małgorzata Nikolska
Plener 2005
Uczestnicy:
Tomasz Bachanek, Kiejstut Bereźnicki, Jerzy Wojciech Bielecki, Renata Boczar, Marian Danielewicz, Beata Jurkowska-Blaschek, Tomasz Klimczyk, Tomasz Lubaszka, Krzysztof Pasztuła, Ryszard Patzer, Daniel Pielucha, Czesław Romanowski, Tadeusz Siara, Mirosława Smerek-Bielecka, Halina Tymusz, Bohdan Warowny, Małgorzata Żak
Komisarz pleneru: Małgorzata Nikolska
Plener 2004
Uczestnicy:
Ewa Borowska – Kurpeta, Józef Budka, Stanisław Chomiczewski, Marian Danielewicz, Michał Herman, Krzysztof Pasztuła, Bolesław Polnar, Marek Sapetto, Agnieszka Sitko, Alicja Słaboń – Urbaniak, Magda Snarska, Agata Stomma, Aleksandra Telka – Budka, Maciej Urbaniak, Beata Wąsowska
Komisarz pleneru: Małgorzata Nikolska
Plener 2003
Uczestnicy:
Jolanta Caban, Marian Danielewicz, Jolanta Jakima-Zerek, Andrzej Kacperek, Janusz Karbowniczek, Alicja Knitter, Andrzej Maciejewski, Dariusz Mlącki, Agnieszka Opala, Krzysztof Pasztuła, Ewa Pełka, Krystyna Piotrowska, Czesław Romanowski, Tadeusz Siara, Wojciech Świder, Czesław Tumielewicz, Wiktoria Tołłoczko-Tur, Wojtek Wierzbicki, Dorota Zemła
Komisarz pleneru: Małgorzata Nikolska
Plener 2002
Uczestnicy:
Andrzej Czarnota, Marian Danielewicz, Wojciech Dziatko, Maciej Falkiewicz, Michał Herman, Ewa Jędryk-Czarnota, Roman Kalarus, Krzysztof Pasztuła, Joanna Piech, Ewa Pełka, Jacek Reczyński, Czesław Romanowski, Tadeusz Siara, Alina Sibera, Justyna Stiepanow, Malwina Wieczorek-Bradé, Wojtek Wierzbicki
Komisarz pleneru: Małgorzata Nikolska
Plener 2001
Uczestnicy:
Andrzej Czarnota, Marian Danielewicz, Maciej Falkiewicz, Barbara Frankiewicz, Michał Herman, Alicja Knitter, Małgorzata Lalek, Andrzej Maciejewski, Leon Michna, Katarzyna Orthwein, Krzysztof Pasztuła, Magdalena Rajska-Armata, Czesław Romanowski, Michał Smółka, Anna Sobol, Wiktoria Tołłoczko-Tur
Komisarz pleneru: Małgorzata Nikolska
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.